Szukaj
  • Czysta Chatka

Sprzątanie w domu i kostka do WC.

Cześć wszystkim Czytelnikom naszego ekologicznego bloga sprzątania w domu bez środków chemicznych z półek sklepowych. Dołączacie do nas? Zaangażujcie się tak jak my, dzielcie się swoimi przemyśleniami, pomysłami i odkrywajmy świat dla siebie i innych.


Dzisiaj bardzo prosty przepis na środek do WC. Wiele dostępnych płynów, działa niezawodnie, ale czy jesteście świadomi ich działania po tym, jak już spuścicie wodę? Czy zastanawialiście się ile tygodniowo trafia litrów tego typu środków do kanalizacji? Albo przez rok? Nie myślimy nad tym, bo pewne rzeczy wykonujemy automatycznie. Wody w Polsce z roku na rok jest coraz mniej, rekordowe niskie stany rzek powodują, że zaczynamy powoli zauważać problem hydrologiczny. Jak Ty czy my możemy pomóc? Poza sprawdzeniem rur, wężyków, kranów przed tym czy woda w chwilach kiedy nie ma potrzeby z jej korzystania nie marnuje się, rekomendujemy wykonywanie własnych kostek do WC. Tylko nie mówcie, że nie macie czasu. Sposób jest bardzo prosty, może zintegrować rodzinę a dzieciakom lub nam samym dać niezłą frajdą? To co zabawa w domowego chemika?


Przepis na kostkę do WC:

- 12 kropli olejku z drzewa herbacianego

- 60 ml octu spirytusowego

- soda oczyszczona


Ocet i olejek z drzewa herbacianego wymieszaj w butelce ze spryskiwaczem. Ścianki toalety spryskaj przygotowaną mieszaniną i posyp sodą, po czym znowu spryskaj. Kiedy toaleta przestanie intensywnie się pienić, wyczyść ją szczotką. To środek jednorazowego użytku, nie wymaga przechowywania.


Wskazówka/Źródło:

https://kobietamag.pl/diy-domowe-kostki-do-wc/.


#totakieproste #kostkadowc #domowakostadowc #sprzątaniedomu #sprzątaniedomów #sprzątaniemieszkań #czystachatka #sprzątaniewrocław #firmasprzątająca

17 wyświetlenia0 komentarz

© 2023 by CzystaChatka ul.Leszczyńskiego 4/25 50-078 Wrocław . Firma sprzątająca Wrocław z https://www.czystachatka.pl