Szukaj
  • Czysta Chatka

Leonardo DiCaprio i sprzątanie w Twoim domu?

Sprzątanie bez detergentów w Twoim domu? Czy to jest możliwe? W Czystej Chatce pokazujemy, że tak.


Bycie EKO najprościej określić można jako wybieranie ekologicznego stylu życia. Jest ono przyjęciem pewnej harmonijnej wizji świata, w którym człowiek pozostaje odpowiedzialny za siebie i za środowisko w którym żyje.


Zmień swój styl życia na ECO i sięgnij po sprawdzone sposoby babci. W ten sposób nie tylko zaoszczędzisz pieniądze, ale zadbasz też o środowisko. Przy wykorzystaniu składników znajdujących się w każdej kuchni, stworzysz dowolny środek potrzebny do sprzątania.


Większość naturalnych środków czyszczących składa się z kilku podstawowych produktów, o naturalnym działaniu czyszczącym, bakteriobójczym, rozpuszczającym tłuszcz i rdzę. Od czego warto zacząć domową produkcję, punkt pierwszy zakupy:


soda oczyszczona,

ocet spirytusowy,

olejki np. z drzewa herbacianego,

wodę utleniona,

sok z cytryny,

sól kuchenna.

Dzielimy się z Wami prostymi sposobami, z których sami korzystamy w czasie sprzątania domów i mieszkań w Czystej Chatce. Sprzątanie domu, sprzątanie mieszkania jest prostsze, nie naraża na alergię, sprzątając naturalnymi środkami chronimy Ciebie i najbliższych.


Soda oczyszczona:

Roztwór wodny sody czyści prawie wszystko, ale najlepiej sprawdza się przy myciu ceramiki oraz sprzątaniu armatury łazienkowej – wanien, brodzików, sedesów i umywalek. Dobrze oczyszcza również fugi pomiędzy kaflami. Najlepiej jest wcierać roztwór sody w czyszczoną powierzchnię, a następnie wytrzeć do sucha. Przy cięższych zabrudzeniach można pozostawić roztwór na noc, a zmyć dopiero z rana.


Ocet spirytusowy

Kolejnym produktem, który może nam się przydać przy sprzątaniu jest ocet. Podobnie jak cytryna, zawiera kwas rozpuszczający ciężkie zabrudzenia takie jak kamień, rdzę i nalot z mydła. Ma właściwości nabłyszczające, dlatego doskonale nadaje się do mycia słuchawek prysznicowych, baterii łazienkowych i kuchennych oraz chromowanych bądź stalowych elementów wyposażenia.


Olej roślinny

Równie skuteczny w czyszczeniu powierzchni szklanych jest olej roślinny. Zmiękcza on trudne i zaschnięte zabrudzenia dzięki czemu można je łatwiej usunąć. Tłuszcz zmniejsza zadrapania i niedoskonałości wszelkich powierzchni. Najlepiej jest wykorzystywać go do pielęgnacji i konserwacji drewna – nadaje powierzchni powłokę ochronną, co może być dodatkowym atutem na niektórych meblach czy podłogach.


Cytryna

Drugim cudownym produktem o właściwościach czyszczących jest cytryna, a raczej sok z cytryny. Radzi sobie z większością zabrudzeń i ma właściwości rozjaśniające. Dzięki zawartości kwasów, rozpuszcza nawet trudne plamy – potrafi sobie poradzić z rdzą!


Sól kuchenna

Do mycia ciężko zabrudzonych kuchenek, piekarników i lodówek możemy używać wszystkich wcześniej wymienionych produktów, ale przyda nam się również sól. Ma ona niezwykłe właściwości ścierne, które warto docenić, kiedy próbujemy uporać się ze starym brudem. Dobrze radzi sobie również z nalotem z kamienia.

Kiedy coś wyleje się nam na dywan, plamę w ten sposób powstałą możemy usunąć właśnie przy pomocy soli. Równie skuteczna jest mąka kukurydziana. Oba produkty wysypane na plamę wchłaniają brud.

Dlaczego Leonardo DiCaprio?

Bycie ECO to już nie tylko moda, ale też konieczność. ProEkologiczne biznesy promują nawet celebryci – prawdziwi influencerzy naszych czasów. Jednym z najbardziej znanych przedsięwzięć ostatnich lat, jest budowa wielkiego ekologicznego kompleksu hotelowego, za którą stoi Leonardo DiCaprio.


Uroczyste otwarcie obiektu zasilanego energią ze źródeł odnawialnych nastąpiło w 2018 roku. Gwiazdor zapowiedział, że tą inwestycją pokazuje, jak można, rozwijać turystykę bez szkody dla środowiska, a z korzyścią dla lokalnej ludności.Leonardo DiCaprio od dawna promuje ekologiczne produkty i żyje tak, by jak na mniej szkodzić środowisku.

My też powinniśmy zastanowić się co w swoim sposobie życia moglibyśmy zmienić, by zmniejszyć swój negatywny wpływ na otaczający nas świat.


Więcej o pomysłach aktora: http://ekskluzyw.pl/leonardo-dicaprio-buduje-luksusowy-kurort/


#sprzątanie #sprzątaniedomów #sprzątaniedomówwrocław #sprzątaniedomówwroclaw #ekologicznesprzątanie #ekosprzątanie #czystachatka #firmasprzątająca

31 wyświetlenia0 komentarz

© 2023 by CzystaChatka ul.Leszczyńskiego 4/25 50-078 Wrocław . Firma sprzątająca Wrocław z https://www.czystachatka.pl